Nowe zakupy / Park maszynowy

Piec TC150


Naszym najnowszym zakupem jest piec tunelowy firmy Circuit Automation, model TC150. Zakupiliśmy go z myślą o jak najlepszej jakości suszenia solder maski, która w tym piecu jest suszona równomiernie w każdym punkcie Panelu PCB, jak i utrzymywana jest w nim stała niezmienna temperatura. Piec tunelowy został zakupiony w 2017 roku, aby poprawić wydajność suszenia paneli, jak i zwiększyć wydajność produkcyjną, na którą przekłada się szybkość realizacji zamówień naszych klientów.

Sitodrukarka Pionowa DP1500


Sitodrukarkę Pionową DP1500 zakupiliśmy również od firmy Circuit Automation. Sposób druku płytki dwustronnej odbywa się z dużą precyzją, co w naszej firmie jest dla nas priorytetem. Sitodrukarka pionowa DP1500 uniemożliwa wlewanie się solder maski w otwory lub przelotki, co poprawia jakość drukowania. Kolejnym atutem tej maszyny jest również szybkość druku. DP1500 jest w stanie wydrukować 100 paneli na godzinę formatu 450X550mm, co znacznie zwiększa wydajność produkcji.

Tester Ultim 8


Na początku 2018r. została przeprowadzona instalacja naszego nowego testera elektrycznego firmy Gardien – Ultim8. Jest to bardzo szybki tester typu flying probe ,który za pomocą czterech sond może badać panele o rozmiarze aż 762x552mm oraz o grubości do 3mm, zachowując rozdzielczość 50.6um. Tester bez problemu radzi sobie z padami o szerokości 2mil. Urządzenie w trakcie badania może poddawać płytki napięciom aż d o 1000V oraz prądem do 100mA. Dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu zintegrowanym z urządzeniem przeprowadzana jest optymalizacja przejazdów ramion z sondami tak, aby zminimalizować czas testowania, nie odbiegając przy tym od dokładności wyników.

Linia do złocenia chemicznego


W naszej ofercie posiadamy linię do złocenia chemicznego. Firma Atotech dostarcza chemii niezbędnej do tego do realizacji tego zadania. Mając kontrolę nad procesem złocenia, dbamy o każdyszczegół. Wydajność linii złocenia wynosi 1000m^2- 1500m^2 miesięcznie. Posiadamy też możliwość pokrywania pól lutowniczych palladem, który ma właściwości bardzo zbliżone do złota, ale jest nieco tańszy. Złocąc lub palladując płytki PCB mamy przede wszytkich idealnie równą powierzchnię padów lutowniczych, a co za tym idzie montaż płytek drukowanych jest o wiele łatwiejszy. Przy niektórych projektach wielowarstwowych konieczne jest użycie wyżej wymienionych technologii.

Proces trawienia


Posiadamy trzyczęściową linię firmy Occleppo. Składają się na nią: striperka do fotoresistu, trawiarka alkaiczna oraz striperka do cyny. Wszystkie te maszyny pracują z dużą prędkością posuwu, a co za tym idzie- zwiększona została szybkość wykonywania płytek PCB. Największą chlubą naszej firmy jest trawiarka alkaiczna, będąca największą w Polsce, mieszcząca ponad 800 litrów amoniaku. Posiada dwie komory, a w każdej ponad 125 dysz. Trawienie odbywa się tam etapami, na każdym z nich inna część płytki zostaje wytrawiona. Dzięki tym właściwościom możemy wykonywać płytki o dużym upakowaniu ścieżek, a odstęp między nimi może dochodzić nawet do 4 mils.

Laminator

Automatic Cut Sheet Laminator 1600-G
Laminator firmy Dynachem. Precyzyjne laminowanie fotopolimerem to specjalność tej maszyny. Laminator sam przycina na wymiar fotopolimer i zgrzewa go do płaszczyzny płytki PCB. Przy laminowaniu częstą przyczyną zwarć, jak i przerw mogą być opiłki, wytwarzające się w wyniku ręcznego obcinania fotopolimeru w starszych laminatorach. Nasza maszyna przycina riston przed położeniem go na PCB, co zapobiega powstawaniu jakichkolwiek opiłków. Dodatkowo maszyna posiada urządzenie firmy Teknek do odpylania powierzchni z wszelkich rodzajów pyłków i zabrudzeń.