Od ponad 30 lat produkujemy w Polsce PCB!
Park maszynowy

Piec TC150


Jednym z nowszych zakupów firmy jest piec tunelowy producenta Circuit Automation model TC150. Zakupiliśmy go z myślą o jak najlepszej jakości suszenia solder maski, która w tym piecu jest suszona równomiernie w każdym punkcie panelu PCB. Piec utrzymuje stałą, niezmienną temperaturę. Poszerzenie naszego parku maszynowego o tę maszynę zdecydowanie wpłynęło na wydajność produkcyjną firmy, która przekłada się szybsze terminy realizacji zamówień naszych klientów.

Sitodrukarka Pionowa DP1500


Sitodrukarkę Pionową DP1500 zakupiliśmy również od firmy Circuit Automation. Za jej pomocą druk płytki dwustronnej odbywa się z dużą precyzją, co stanowi dla nas priorytet. Sitodrukarka pionowa DP1500 uniemożliwa wlewanie się solder maski w otwory lub przelotki, poprawiając tym samym jakość drukowania. Niewątpliwym atutem tej maszyny jest również szybkość druku. Maszyna DP1500 jest w stanie wydrukować 100 paneli na godzinę formatu 450 x 550mm, co znacznie zwiększa naszą wydajność produkcyjną.

Tester Ultim 8


Na początku 2018r. została przeprowadzona instalacja testera elektrycznego firmy Gardien – model Ultim8. Jest to bardzo szybki tester typu flying probe, który za pomocą czterech sond może analizować panele o maksymalnym rozmiarze 762 x 552 mm oraz o grubości do 3 mm, przy zachowaniu rozdzielczości 50.6 µm. Tester bez problemu radzi sobie z padami o szerokości 2mil. Urządzenie w trakcie badania poprawności obwodu, może poddawać płytki napięciom aż do 1000 V oraz prądem do 100 mA. Dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu przeprowadzana jest optymalizacja przejazdów ramion z sondami tak, aby zminimalizować czas testowania, nie odbiegając przy tym od dokładności wyników.

Linia do złocenia chemicznego


W naszym parku maszynowym posiadamy linię do złocenia chemicznego. Mając kontrolę nad procesem złocenia, dbamy o każdy szczegół produkcyjny. Od wielu lat współpracujemy z renomowanymi dostawcami chemii, którzy starają się dostosować swoje produkty do proponowanych przez nas unowocześnień i na bieżąco służą nam wsparciem. Wydajność linii złocenia mieści się w zakresie 1000 m^2- 1500 m^2 na miesiąc.

Nieco tańszym substytutem złota chemicznego jaki możemy zaproponować, to pokrycie pól lutowniczych palladem, którego właściwości są bardzo zbliżone do złota. W porównaniu do obwodów cynowanych, złocąc lub palladując płytki PCB otrzymujemy idealnie równą powierzchnię padów lutowniczych, co w następstwie ułatwia znacznie montaż płytek drukowanych. W przypadku projektów wielowarstwowych niekiedy konieczne jest użycie wyżej wymienionych technologii.

Laminator

Automatic Cut Sheet Laminator 1600-G
Laminator firmy Dynachem. Specjalnością tej maszyny jest precyzyjne laminowanie fotopolimerem. Urządzenie samo przycina pod wymiar fotopolimer i zgrzewa go do płaszczyzny płytki PCB. Starsze modele laminatorów poprzez wytwarzające się opiłki w wyniku ręcznego obcinania fotopolimeru, narażają obwody na zwarcia ścieżek czy przerwy w nich. Nasza maszyna przycina Riston przed położeniem go na PCB, co zapobiega powstawaniu jakichkolwiek opiłków. Dodatkowo Laminator 1600-G posiada komponent firmy Teknek do odpylania powierzchni z wszelkich rodzajów pyłków i zabrudzeń

Laminator

Szczotkarki - przygotowanie powierzchni


W 2015 roku zakupiliśmy nową szczotkarkę firmy Pola & Massa, którą można stosować do bardzo cienkich lub grubych paneli produkcyjnych. Obok niej zainstalowana jest Centerfuga do całkowitego odzysku miedzi po procesie szczotkowania. Dzięki temu, ten pierwiastek nie trafia wraz z wodą do ścieków, co sprawia, że maszyna ma również własności ekologiczne. W naszym parku maszynowym posiadamy również drugą szczotkarkę mechaniczną. W 2017 roku uruchomiliśmy szczotkarkę chemiczną firmy Pill. Jest ona niezbędna przy przygotowaniu powierzchni pod nałożenie maski izolacyjnej. Poprzez oczyszczanie płytki PCB w sposób chemiczny nie naruszamy struktury nawet najmniejszych ścieżek. Maszyna ta jest niezwykle istotna przy produkcji skomplikowanych płytek dwustronnych z metalizacją otworów, a także płytek wielowarstwowych.