Od ponad 30 lat produkujemy w Polsce PCB!
Technologia

Laminaty mikrofalowe ROGERS

Laminaty mikrofalowe ROGERS to podobnie jak FR4 oraz aluminium podłoża wykorzystywane do produkcji PCB. Laminaty ROGERS (w przeciwieństwie do FR4) cechują się bardzo dobrymi właściwościami podczas pracy na wysokich częstotliwościach, niskimi stratami mocy sygnału oraz wysoką stabilnością termiczną. Ze względu na powyższe właściwości są bardzo często wykorzystywane w dziedzinie radiotelekomunikacji. Technologia obróbki tych laminatów jest taka sama jak w przypadku FR4 – można je wykorzystywać do produkcji obwodów 1,2 oraz multiwarstwowych.


Maska zrywalna

Maska zrywalna jest to maska lutownicza, która służy do tego aby ochronić określone elementy obwodu drukowanego (otwory, pady) przed niepożądanymi zabrudzeniami lutowiem podczas procesu montowania. Maski te są nakładane metodą sitodruku i charakteryzują się tym, że można je bezpiecznie usunąć po zakończeniu montażu.


Pasta węglowa

Pasta węglowa jest to pasta przewodząca, nakładana medodą sitodruku. Charakteryzuje się dużą odpornością na ścieranie, dlatego stosowana jest najczęściej do elementów szczególnie narażonych na zużycie (np włączniki, przełączniki).