Od ponad 30 lat produkujemy w Polsce PCB!

Montaż Smd/Tht


Produkcją szablonów zajmujemy się od ponad 15 lat. W początkowej fazie, produkowaliśmy szablony metodą wytrawiania jednak z biegiem lat, z coraz większymi wymaganiami oraz miniaturyzacją elementów smd zmieniliśmy technologię na wycinanie laserowe. W naszej ofercie mogą Państwo zamówić szablon w przedziale od 0.02mm do 1mm. Najczęstszą grubością, która wybierają nasi klienci to ~0.12 lub ~0,20 mm. Laser jest w stanie wyciąć dany raster z dokładnością do ±3 µm.

Często zdarza się, że klienci wraz z obwodami drukowanymi zamawiają również szablony SMD do nakładania pasty lutowniczej pod montaż powierzchniowy. Zamówienie szablonu jest bardzo proste i nie wymaga ingerencji klienta w proces. Wystarczy przy zamówieniu zaznaczyć: szablon SMD. Ważnym elementem przy zamówieniu szablonu jest przesłanie gerberów ramy sitodrukarki lub podanie wymiarów marginesów jeśli sitodrukarka nie potrzebuje specjalnych uchwytów. Nasze sita wykonujemy w 24h, co stanowi znaczne ułatwienie dla naszych klientów, którzy najczęściej wraz ze swoimi płytkami otrzymują szablon.

Zachęcamy do zapytań na PCB wraz z szablonami SMD oraz na same szablony. W razie jakichkolwiek pytań nasz dział projektowy chętnie odpowie na Państwa pytania.